Czech NSR club

Stránky věnované Hondě NSR 125 a všemu okolo ní

Otevření HONDA NSR 125R

Takže než se pustíme do otevírání pročteme si alespoň 2x postup. Otevření by se v podstatě mohlo rozdělit na:

1)Odstranitelné omezovače
2)Doma běžně neodstranitelné omezovače

Je tam k tomu aby nešlo plně otevřít šoupátko - motorka sice na volnoběh vytočit jde ale za jízdy nemá ten výkon. Stačí jednoduše sundat airbox a poté víčko nad soupátkem. Plíšek je kolem pružiny, stačí ho jen roztáhnout a sundat. Pokuď máte sériovou motorku má být jehla na prostředním zářezu.
Přívěra má být nastavená tak aby kontrolní zářezy byly max 0,3mm vedle - podívejte se na na nastavení v menu. Občas se u přívěry přehodily lanka a nastavila se na zářezy - když měla být otevřená byla zavřená a naopak. Dá se to poznat tak že zapnete klíček a podíváte se na jakém zářezu je přívěra (levý-pravý). Na zaplej klíček má být přívěra v zavřený poloze - pravej zářez a nahoře pod nádrží u motůrko co tahá za lanka má zobáček ukazovat na Low. Jestli se to neshoduje tak přehoďte lanka, nastavte a máte vyhráno.
Opět dovoz z německa, dá se jednoduše zneškodnit tak že střihnete 2 kabely co jdou k CDI - zbývající dva jsou napájení. Bývá většinou hned u CDI nebo někde blízko. Je více typů ale u starších stačilo stříhnout modrej (když to nešlo tak připojit tu část kabelu z omezovače na černej co jde taky do CDI).Takovej omezovač má označení BB-19 nebo podobně.
Posledni komentare
24.03.2012 12:12:28: Zdar nemohl by mi to nekdo vyfotit jak by se to melo odstrihnout a kam připojit mam NSRo rv.2000 a n...
Doneslo se mi ze na nově dovážená NSR se dává omezovač (krabička cca 5x5x1cm), u níchž stačí odpojit + a - a je out.
Zavřené CDI se chová tak že od 9500 hází každou druhou jiskru (u novějších se spíš mení předstih). Nic s ím neuděláme takže vyměnit za otevřené - zavřené má na sobě napsáno CI-639 a otevřené CI-626. POZOR!! Musíme přehodit dva kabely které se svým zapojením liší - musíme přehodit zelenej za žlutočernej. Platí pouze u změny CDI CI-639 za CI-626 a naopak, CDI-najdete vzadu u svetla.
Ovládání přívěry řídí kdy otevře a kdy zavře, u zavřené verze této jednotky je na volnoběh přívěra otevřená na 95% a nad 7-8tis. otáček je otevřená jen na 70%. Zavřené RC TV-124, otevřené TV-78.